вівторок, 11 травня 2010 р.

І навіть не срібло...


Продовжую ділитись розчарувннями про переглянуті фільми. Цього разу мова йтиме про картини з фантастично-пригодницьким нахилом.


Зоряний шлях



Назва в оригіналі:Star Trek
Рік: 2009
imdb
КиноПоиск.Ru


Люблю наукову фантастику. Надзвичано. Але чим знімати фільми на зразок «Стар Треку», то вже краще не знімати нічого. Так, легендарний серіал в якості основи. Так, оригінальний та багатий всесвіт. Так, чергові мільйони вкладені в спецефекти. Але це все забувається, коли намагаєшся вдуматись в той абсурд, що демонструється на екрані. Таке враження, що режисер намагається вигадати свій власний жанр з жорстким віковим цензом – людей старших за 16 років пускати на сеанс категорично не рекомендується. Ось тільки проблема – вся фанатська база «Стар Треку» вже давно перетнула цей вік.
Наведу лише єдиний епізод, який цілковито характеризує картину. Космічна флотилія відправляється в рейд. Проте один корабель все ніяк не може здійснити стрибок в гіперпростір. Діалог на капітанському мостику:
- Нічого не розумію… А ви точно відключили гравітаційні компенсатори?!
- Ой, вибачте, я забув, сер…

Оцінка: 4/10
,

Воїни світла



Назва в оригіналі: Daybreakers
Рік: 2009
imdb
КиноПоиск.Ru

Ви коли-небудь намагались підрахувати скільки всього фільмів про вампірів було вами переглянуто? Якщо ні, то і не намагайтесь. В мене інколи складається враження, що єдиний жанр, який може посперечатись по кількості знятих картин з вампірською тематикою – це романтичні комедії. Автори «Дейбрейкерс» намагались підійти до справи творчо – нам демонструється такий-собі світ «навпаки». Вампіри – абсолютна більшість жителів планети. Кількість ще не ініційованих людей зменшується з кожним днем. Взагалі-то люди і досі існують лише через одну банальну причину – вони служать кормовою базою.
Власне цей «нестандартний» підхід – єдине, що можна записати в заслугу картині. Все решта – повтори, штампи, непереконлива акторська гра і провальна кінцівка. Мабуть в якомусь з каліфорнійських ангарів завалялось забагато каністр з фальшивою кров’ю, яку обов’язково треба було якось використати. Іншої причини в режисера влаштовувати таку різню в фіналі я просто не бачу. А ці наївні спроби заінтригувати глядача можливим продовженням… Ех..


Оцінка: 6/10
,

Міла мла



Назва в оригіналі:Whiteout
Рік: 2009
imdb
КиноПоиск.Ru

Антарктика та Кейт Бекінсейл – ці два фактори переважили низькі глядацькі рейтинги на ІМДБ та КіноПоиску. Тепліше вдягнувшись я приготувався слідкувати за пригодами героїні Бекінсейл по розслідуванні низки вбивств, що відбуваються на найпівденнішому континенті Землі. Але вже перша сцена (флешбек з п’яними росіянами на борту військового корабля) чітко прояснила якість цього «кіна». «Біла мла» - це хороший варіант в якості запасного ДВД, коли рішуче немає що подивитись. Не більше. Лінійний сюжет, якісь надумані труднощі та інтриги. Любителів достовірності теж чекає розчарування – нічого більш менш об’єктивного про Антарктику не показано. Схоже, що єдина інформація, якою володів режисер перед зйомками про цей континент, це стійке переконання – «там холодно».
Підіб’ємо баланс по картині. В актив можна записати красиву Кейт, в пасив – все решта.

Оцінка: 5/10
,

Населений острів: Сутичка



Назва в оригіналі: Обитаемый остров: Схватка
Рік: 2009
imdb
КиноПоиск.Ru

Із здивуванням побачив цей фільм в правому сайдбарі свого блогу. Я ще не позбавився від цієї картини? Вже і не пам’ятаю, що за низьку оцінку я вліпив першій частині, але оцінка за другу вищою не буде. «На вскидку» можу згадати лише дві сильні сцени: діалог Мак Сима з «оракулом» в ямі, та першу хвилину, коли Мандрівник побачив, як всі навколо нього падають в депресії під дією випромінювача. Дві сцени – це замало для всього фільму.
Чому в якості головного протистояння другої частини було обрано дуель Мак Сима і Мандрівника, коли вони по суті союзники? Мабуть, цим питанням режисера Бондарчука просто дістали :) Про жодну інтригу теж говорити не приходиться - росіяни зняли кіно чітко по книзі, мабуть сподіваючись, що Стругацьких читало не так вже й багато людей серед сучасного глядача. Спецефекти – я ніби потоптався по них в першій рецензії тому більше нічого говорити не стану.
На початку сьогоднішнього посту я написав, що краще нічого не знімати, аніж знімати речі на зразок «Стар Треку». До «Населеного острову» ці слова віднести не можна, але все ж таки фільм вийшов досить посереднім.

Оцінка: 5/10
,

Контакт



Назва в оригіналі:Contact
Рік: 1997
imdb
КиноПоиск.Ru

Така собі «життєва» фантастика, адже події описані в стрічці можуть трапитись в будь-який момент існування людства.
Не затягнуло. Можливо, основна причина – це те, що головним героєм картини є жінка, якій весь час намагаються поставити підніжку підступні чоловіки :) Якщо ж відкинути жарти, то в сухому залишку залишиться надмірно затягнутий, але при цьому все-таки непоганий фільм про трудові будні астронома-мрійниці. Фантастична складова стрічки мене не вразила, а от побутова (зневіра, інтриги, приписування собі чужих заслуг, сліпа людська дурість) змальована чудово. Не шедевр звичайно, але, можливо, саме цей фільм варто показувати людям, які мають свою Мрію і йдуть до неї попри все.
Щодо кінцівки… В мене є похмура підозра, що в разі справжнього Контакту все скоріше відбудеться по сценарію змальованому в «9 районі», а не по тій ідеалістичній картинці показаній нам тут.

Оцінка: 6/10
,

понеділок, 10 травня 2010 р.

Не все те золото...


Сьогодні не буде ні схвальних вигуків, ні рекомендацій в стилі «Дивитись обов’язково». Серед переглянутих картин неминуче трапляються стрічки, які розчаровують. Про них і напишу сьогодні. Фільми, про які мова йтиме нижче слабенькими, звичайно не назвеш. Це серйозні, відомі проекти, деякі з них навіть іменують шедеврами. Але чимось вразити або зацікавити вони мене, на жаль, не змогли…


Інопланетянин



Назва в оригіналі:E.T.: The Extra-Terrestrial
Рік: 1982
imdb
КиноПоиск.Ru


Легендарна картина Спілберга виявилась настільки нудною для мене, що я ледве дотягнув до кінцівки. Мабуть, щоб вподобати цей фільм треба бути не просто дитиною, а ще й жити у 80-ті роки. В моєму ж випадку прірва між очікуваннями та реальністю виявилась величезною. Попри дитячий сюжет я сподівався побачити якийсь посил режисера дорослим, але… не дочекався. Під кінець фільму парочка головних героїв мене навіть почала дратувати.
Як свідчить історія кінематографа, величезна кількість просто обожнює цю картину. Схоже до цієї когорти я не ввійду. Єдина цікава річ, що приглянулась – сцена польоту велосипеда на фоні місяця. Я нарешті побачив, з якого саме фільму Спілберг взяв собі логотип :)
Оцінка: 5/10
,

Мисливець на оленів



Назва в оригіналі: Deer Hunter
Рік: 1978
imdb
КиноПоиск.Ru

Ще один «зубр» в своєму жанрі. Поруч з «Апокаліпсисом сьогодні» та ще рядом картин «Мисливець» вважається канонічною картиною на тему В’єтнаму в американському кінематографі. Молоді Де Ніро та Уокен зіграли прекрасно, але… Фільм не сподобався. Сцени в’єтнамського полону з російською рулеткою, безумовно забудуться нескоро, але не покидає думка, що весь фільм знімався лише заради них. Якщо хронометраж скоротити б на годину – картина ні на краплю не постраждала. Побутові сцени бідного промислового штатівського міста, епізоди із задумливим обличчям Де Ніро, власне саме полювання на оленів – все це виглядає якось незв’язно і непереконливо.
Безумовно, стрічка зовсім не пересічна, але порівняння з «Апокаліпсисом» буде явно на користь останнього. Хоча… «Апокаліпсис» демонструє глядачу війну, а «Мисливець» - те, що ця війна робить з людиною…

Оцінка: 6/10
,

Теленовини



Назва в оригіналі:Broadcast News
Рік: 1987
imdb
КиноПоиск.Ru

В свій час фільм мав кілька номінацій на Оскар, крім того «журналістські» стрічки завжди викликали в мене інтерес. На повірку, картина виявилась нудненькою історією кількох тележурналістів, які працюють в одній компанії, тихо конкуруючи один із одним. Непоганий посібник, щоб дізнатись як працювала американська телекухня в ті роки, але не більше. Ідея «кар’єра понад усе» дуже типова для американських фільмів, а тому банальна для глядача. От якби вони раптом зняли фільм про взаємовиручку та взаємодопомогу на робочому фронті… Але так не буває :)
Що? Джек Ніколсон в якості додаткового «бонусу»? Не спрацювало.
Оцінка: 5/10
,

Ляльки



Назва в оригіналі:ドールズ
Рік: 2002
imdb
КиноПоиск.Ru

Гроза японського кінематографу Такеші Кітано постійно «уникав» моєї уваги. Після перегляду ляльок, я думаю, ця тенденція продовжиться. Боюсь, я ще надто далекий від сприйняття філософії цього режисера. А шкода, деякі картини «зі Сходу» мені в свій час надзвичайно сподобались, і я мав сміливість сподіватись, що «Ляльки» - одна з найкращих робіт японського майстра - теж не розчарує. Розчарувала. Кілька красивих графічних образів, складна для глядача подача матеріалу, надумані історії кохання – ось і все, чим запам’яталось це кіно. Я чесно намагався розгледіти щось «неймовірне» в цьому фільмі, але здається це саме той випадок, коли ти не можеш знайти чорну кішку в темній кімнаті, бо її там немає.
Якщо ви захочете особисто оцінити цю картину, то рекомендую не зважати на масову істерію вигуків «Це ж Кітано» та «безсумнівний шедевр». Просто подивіться та оцініть самотужки.

Оцінка: 5/10
,

Муха, Муха 2



Назва в оригіналі:The Fly, The Fly II
Рік: 1986, 1989
imdb,imdb
КиноПоиск.Ru,КиноПоиск.Ru

Сьогодні справжній вінегрет жанрів. Якби я побачив, що хтось пише в одному матеріалі про «Ляльок» Кітано та «Муху» Кроненберга – то сміявся б ще довго. Але виділяти окремий пост котрійсь із цих картин буде непомірною розкішшю, тому «маємо те, що маємо».
Досить відома страшилка 80-их (пам’ятаю, років 13-14 тому я не ризикнув її дивитись по ТВ) вважається режисерським піком Девіда Кроненберга. Продовження (про нього теж ділюсь враженнями) зняте постановником спецефектів до першої частини - Крісом Уоланом – було значно прохолодніше зустрінуте широкою публікою, проте і воно мало комерційний успіх.
Я схильний поставити ці дві стрічки в один ряд, попри певну різницю в жанрі. В першому випадку – мінімум акторів, максимум бридких спецефектів та саспенсу. «Муха 2» успішно зберегла «бридкі спецефекти», при цьому непомітно перекочувавши в жанр sci-fi бойовика.
Сьогодні обидві картини сприймаються без жодного натяку на страх (щебпак – після епохи аутичних чорноволосих маленьких дівчат!) і без претензій на оригінальність.
Важко сказати, скільки науково-фантастичних картин запозичили в «Мух» якісь елементи, але те, що творіння Кроненберга і Уолеса були серйозним проривом в жанрі – безсумнівний факт.


Оцінка: 6/10
,